Najnowszy

Darmowe szkolenia dla instytucji niedochodowych

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę ubiegać się o szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak nawet złotów

Czytaj więcej...

Darmowe szkolenia dla instytucji niedochodowych

Data publikacji: 05.06.2018
Autor: admin

Działasz jako wolontariusz? Teraz masz szansę ubiegać się o szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć organizacje niedochodowe organizują nader interesujące projekty i rekrutują do nich pełnych energii działaczy, to doskwiera im brak fachowego warsztatu dotyczącego kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe najczęściej ich nie stać.

Konsultanci z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Aktywistów działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na bezpłatne warsztaty z kilku dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą przesłać wniosek o szkolenie kontaktując się pod e-mailem ngo@mail.pl. 

Zgłaszać się mogą działające oficjalnie jednostki, jak i pojedynczy aktywiści społeczni.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednakże beneficjenci muszą zapewnić miejsce prowadzenia warsztatu – np. ich własna siedziba czy miejska biblioteka. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

zarządzanie projektem w stowarzyszeniach i fundacjach

zarządzanie grupą aktywistów – rola i zadania lidera

komunikacja w organizacji

kreatywność w trzecim sektorze

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

prowadzenie prezentacji i przemówień

planowanie zadań 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – wnioski przesyłać można w dowolnym czasie. Jednak trenerzy nie gwarantują pomocy szkoleniowej w odpowiedzi na każdą prośbę. Decyduje pula dostępnych w danym kwartale miejsc jak również jakość aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – wyjaśnia Gerard Sigmundzik, członek zarządu Fundacji. – Liczymy na to, że organizowane przez wolontariuszy akcje będą stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych niewielkich lokalnych stowarzyszeniach. W takich miejscach szkolenia i podpowiadanie dobrych praktyk są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Próbujemy trochę to zmienić.  Tagi: